XXII Indywidualne Mistrzostwa Szkół w Szachach o Puchar Burmistrza Miasta Lędziny

23 listopada w Ośrodku Rekreacyjno-Sportowym Centrum w Lędzinach miały miejsca dwa wydarzenia: XXII Indywidualne Mistrzostwa Szkół w Szachach o Puchar Burmistrza Miasta Lędziny – 2021 oraz XXII szachowa liga szkół o puchar Burmistrza Miasta Lędziny 2021. Organizatorami zawodów byli: klub szachowy „Górnik” oraz PGK „Partner” Sp. z o.o. w Lędzinach.

Celem imprez była popularyzacja szachów wśród uczniów lędzińskich szkół. Zawody sędziowali: Bogusław Dzierżak oraz Rafał Król Honorowymi gośćmi imprezy były: Pani Burmistrz Krystyna Wróbel oraz Pani Wiceburmistrz Anna Wiaderny.

Puchar Burmistrza miasta Lędziny 2021 w Szachowej Lidze Szkół zdobyła Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 im. Karola Miarki w Lędzinach.

W Indywidualnych Mistrzostwach klasyfikacja wygląda następująco:
I miejsce: Kamil Brzuszkiewicz kl. VIII
II miejsce: Miłosz Czech kl. VI
III miejsce: Paweł Kupczyk kl. VII

Uroczystego wręczenia nagród dokonała Pani Burmistrz Krystyna Wróbel.