Konkurs „Kropkowy krajobraz jesienny”

Ogólnopolski konkurs organizowany przez szkołę w Koszalinie „Kropkowy krajobraz jesienny”. Zadaniem uczniów z klas I-III było przedstawienie krajobrazu jesiennego z wykorzystaniem kropek. Zgromadziliśmy wiele pięknych, kreatywnych i kropkowych obrazów.
Konkurs na etapie szkolnym został rozstrzygnięty.
10 wybranych pracy wyruszyło do kolejnego etapu. Trzymamy kciuki za naszych uczniów!
Dziękujemy za zaangażowanie, wszystkie prace były wyjątkowe, bo miały w sobie ogrom waszej pracy i zaangażowania.
Gratulujemy,
koordynator szkolny: Magdalena Bywalec-Kopycka

Jesteśmy w projekcie Centrum Mistrzostwa Informatycznego

W bieżącym roku szkolnym już po raz drugi uczniowie naszej szkoły będą brali udział w zajęciach kółka informatycznego w ramach projektu CMI. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

Dzięki udziałowi w projekcie Centrum Mistrzostwa Informatycznego, uczniowie mają możliwość rozwoju swoich zainteresowań i talentów oraz szansę na wykorzystanie i sprawdzenie swojej wiedzy w zawodach algorytmicznych i projektowych. Partnerem wiodącym projektu jest Politechnika Łódzka.

Zajęcia dla uczniów klas 4-6 odbywać się będą przez 8 miesięcy od października do maja 2023 r.

Opiekun koła: Bożena Wyrwoł

Wycieczka do Ojcowa

W dniu 14 września 2022 r. klasy 5d oraz 6a udały się na wycieczkę do Ojcowa. Opiekę nad uczniami podczas wyjazdu pełnili wychowawcy klas Anna Skop, Anna Czarnota oraz Renata Czypionka.
Wycieczkę rozpoczęto w spacerem w Dolinie Prądnika z zachwycającymi skałami i spektakularnymi punktami widokowymi. Dolina ta, jest uznawana na najpiękniejszą dolinę Jury Krakowsko-Częstochowskiej.
Uczniowie zwiedzili dziedziniec zamku na Pieskowej Skale oraz zobaczyli w bliska słynną „Maczugę Herkulesa”.
W Ojcowie, zdobywając najwyższe wzniesienie, podziwiano okoliczności przyrody, niecodzienne skamieniałości oraz grupę skalną zwaną potocznie „Rękawicą”. Zwiedzono także Jaskinię Łokietka oraz Bramę Krakowską.
Wycieczkę zakończono piknikiem na świeżym powietrzu, połączonym z pieczeniem kiełbasek.

Narodowe czytanie

Bezpieczna droga do szkoły

8 i 9 września gościliśmy w szkole Policjantów KPP w Bieruniu. Uczniowie klas 1-3 przypomnieli sobie zasady bezpiecznego poruszania się w drodze do Szkoły o do domu.