Konkurs recytatorski dla klas I-III “Zwierzęta w poezji dziecięcej”

11.06.2021r. odbył się konkurs recytatorski. W konkursie wzięło udział 22 dzieci z klas I-III wyznaczonych przez wychowawców.
Laureatami konkuru zostali:
I miejsce: Zuzanna Zimoch klasa 3b
II miejsce: Stanisław Wasilewski klasa 2a
III miejsce: Jagoda Jędrusiak klasa 1e
Wyróżnienia:
Patryk Nyga klasa 1b
Oliwia Rodzoń klasa 3c
Justyna Ostrowska klasa 3d
Dziękujemy wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie i gratulujemy zwycięzcom.

Konkurs matematyczny na poziomie klas pierwszych

W konkursie matematycznym brało udział 10 dzieci klas pierwszych wyznaczonych przez wychowawców. Uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie z wykonywaniem zadań o różnym stopniu trudności.
Laureatami konkursu zostali:
I miejsce: Wojciech Gdula klasa 1e
II miejsce: Natalia Kowalczuk klasa 1b, Kacper Dziadkiewicz klasa 1d
III miejsce: Lena Basia klasa 1b
Dziękujemy uczniom za udział w konkursie i gratulujemy zwycięzcom.

Konkurs świetlicowy “Prawa dziecka”

01.06.2021 r. odbył się konkurs świetlicowy “Prawa dziecka” rysowane kredą.
Dwa pierwsze miejsca zajęły: Lilianna Haranek, Eunika Bula z kl. 2d oraz Natalia Remsak z kl. 1c
II miejsce zajęła Julia Kajzer z kl. 3d
III miejsce zajęły: Helena Szulc-Jeziorańska
Hanna Hachuła
Agata Nowok z kl. 1e
Wyróżnienie otrzymali: Antoni Szulc-Jeziorański z kl. 1a oraz Igor Łącki z kl. 1e.
Serdecznie Wszystkim gratuluję
p. Małgosia Wielicka.

Zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy w klasach trzecich

W drugiej połowie maja bieżącego roku w klasach trzecich naszej szkoły odbyły się zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Materiały wykorzystane w zajęciach (prezentacja oraz film edukacyjny) przygotowane zostały przez uczniów klas ósmych na szkolnym kole ratowników. Warsztaty przeprowadziła nauczycielka Edukacji dla Bezpieczeństwa p. Alina Bielec. Trzecioklasiści przypomnieli sobie numery alarmowe, najważniejsze wiadomości, które należy podać podczas wzywania służb medycznych oraz przećwiczyli akcję – resuscytację. Oczywiście zajęcia odbywały się w ścisłym reżimie sanitarnym.

Warsztaty mydlarskie

W czwartek 20 maja uczniowie klas 1c, 1d, 1e uczestniczyli w warsztatach mydlarskich. Poznali historię powstania mydła i własnoręcznie wykonali po dwie kostki mydła.

Konkurs “Moja zakładka do książki”

W maju w naszej świetlicy odbył się konkurs na najciekawszą zakładkę do książki. Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas I-III, którzy wykonali przepiękne zakładki. Dzieci wykorzystały różne techniki plastyczne, a efektem były bardzo pomysłowe i oryginalne prace, które zostały zamieszczone na gazetce ściennej.

Bieg Konstytucji 3 Maja

Początek maja w naszej szkole przebiegał patriotycznie i aktywnie. Zespół nauczycieli wychowania fizycznego, zaprosił uczniów klas 4 – 8 do uczczenia na sportowo rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Koordynatorami akcji byli p. Alina Bielec i p. Sebastian Wala. W dniach od 1 – 9 maja chętni uczniowie zostali zobligowani do indywidualnego przebycia minimum 3 kilometrów. Dystans ten można było pokonać biegowo, na hulajnodze, na rolkach, marszem lub po prostu o siłach własnych mięśni. W biegu uczestniczyło 50 uczniów. Zawodnicy musieli udokumentować pokonaną trasę print screenem z telefonu lub w inny elektroniczny sposób. Każdy z uczestników został nagrodzony dodatkową oceną z wychowania fizycznego, natomiast uczestnicy, którzy przesłali również swoje zdjęcia, na których ubrani są w nasze barwy narodowe, otrzymali pamiątkowe medale. Na szczególne wyróżnienie za pomysłowość i piękne biało czerwone stroje zasługują Roksana Morkisz z klasy 4D, Emilia Piecha – 6B, Amelia Okoń – 7B oraz Sonia Kowalska – 8B. Oczywiście nasi wuefiści również włączyli się do akcji.
Wszystkim serdecznie dziękujemy, gratulujemy oraz spotykamy się za rok.

230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja – konkurs z historii

Z okazji 230. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 maja odbył się szkolny konkurs z historii dla uczniów klas IV – VI. Zadaniem uczniów było wykonanie plakatu lub pracy historycznej dotyczącej Konstytucji 3 maja. Uczniowie w swoich pracach musieli zaprezentować informacje związane z wydarzeniami uchwalenia Konstytucji 3 maja.
Spośród prac konkursowych wyłoniono zwycięzców oraz przyznano wyróżnienia :
I miejsce – Paweł Kowalski kl. 6D, Klaudia Zok kl. 6F
II miejsce – Aleksander Pisarzowski kl. 4B, Oliwer Bratek kl. 5B
III miejsce – Rozalia Brzezina kl. 6D, Julia Wyrwoł kl. 6D
Wyróżnienia
Klaudia Oberska kl. 4B
Karol Głąb kl. 5B
Beata Stachura kl. 6C
Emilia Piecha kl. 6D
Mateusz Marek kl. 6F
Nadia Sadowska kl. 6F
Nikola Szwajda kl. 6F
Natalia Zogrodnik kl. 6F

Wszystkim biorącym udział w konkursie bardzo dziękujemy.
Ewa Gołębiowska, Sylwia Antolak

Zajęcia edukacyjne z przedmiotu „Edukacja prawna”

W maju 2021 r. dobiegła końca innowacja pedagogiczna z przedmiotu „Edukacja prawna”. Chętni uczniowie z klas ósmych mieli możliwość przez osiem miesięcy uczestniczyć w dodatkowych zajęciach pozalekcyjnych. Podczas spotkań zostały poruszone zagadnienia z prawa cywilnego, prawa rodzinnego, prawa pracy, prawa administracyjnego oraz z prawa karnego. Dodatkowo została przedstawiona oferta darmowych zajęć prowadzonych przez Młodzieżowy Uniwersytet Prawa, który prowadzi specjalne warsztaty dla dzieci i młodzieży. Na ostatnich zajęć uczniowie napisali test, podczas którego sprawdzili poziom swojej wiedzy. Najwyższą liczbę punktów zdobyła uczennica z klasy 8B Aleksandra Kaczmarczyk, natomiast wyróżnienie – Paulina Noras z kl. 8c. Wszystkim uczestnikom spotkań bardzo dziękuję za duże zaangażowanie, wysoką frekwencję oraz gratuluję wysokich wyników. Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego zostaną wręczone dyplomy za udział w zajęciach oraz nagrody dla osób, które najlepiej napisały test.

Wyniki konkursu „Mój wymarzony zawód”

W kwietniu 2021 r. odbył się konkurs szkolny w ramach doradztwa zawodowego pt. „Mój wymarzony zawód”, który był skierowany do uczniów z klas VII i VIII. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu prezentacji multimedialnej dotyczącej wybranego zawodu. Praca miała w sposób ciekawy przedstawiać wybrany zawód i koncentrować się na pozytywnych aspektach pracy. Wszystkie nadesłane prace spełniały powyższe kryteria i były bardzo oryginalne.

Wyniku konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce – Amelia Głuch kl. 7d „Stewardessa”

II miejsce – Oskar Czarnota kl. 7c „Grafik komputerowy”

III miejsce – Amelia Okoń 7d „Architekt”

Wyróżnienia:

– Jarosław Tarasiuk kl. 8c „Żołnierz”

– Karolina Chrupała 7d „Manager Forover”

Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dziękujemy za piękne prace i duży wkład pracy.

Konkurs “Fotki ze sportowej gablotki”

Wyniki konkursu fotograficznego “Fotki ze sportowej gablotki”
I- III
1. Jagoda Jędrusiak 1e
2. Hanna Jonik 2c
3. Helena Szulc- Jeziorańska 1e
3. Antoni Szulc – Jeziorański 1a

I-VIII
1. Rafał Wojtala 8c
2. Szymon Cieślik 4a
3. Marcel Brzezina 4a

Sukcesy naszych młodych fotografów

Znamy już wyniki Powiatowego Konkursu Plastycznego “Blisko arcymistrzów”. II miejsce zajęły: Lena Polakowska, Rozalia Brzezina. Wyróżnienie zdobyła Zuzanna Brzezina. Gratulujemy!

Konkurs „Jak chronić powietrze?”

W naszej szkole od 16 marca do 12 kwietnia 2021 r. trwał konkurs ekologiczno-plastyczny pod hasłem „Jak chronić powietrze?”. Skierowany był od do uczniów klas piątych i szóstych. Celem konkursu było uświadomienie młodzieży, że powietrze determinuje życie na ziemi, a każdy człowiek poprzez swoje działania odpowiada za stan środowiska. Edukacja ekologiczna w zakresie poprawy jakości powietrza determinuje pozytywne przekonania, postawy społeczne oparte na świadomości wpływu zanieczyszczeń na zdrowie człowieka i komfort życia. Poprzez stworzenie plakatów uczniowie mogli zaznajomić się z rodzajami zanieczyszczeń powietrza, ich źródłami oraz wskazać sposoby ochrony powietrza. Konkurs miał formę online- napłynęło wiele zdjęć prac plastycznych ujmujących w ciekawy sposób temat konkursu. Oto wyniki: I miejsce– Oliwer Bratek kl. 5B, II miejsce- Wiktoria Pisarzowska kl. 6D, III miejsce – Julia Homańczyk kl. 6D, wyróżnienia: Błażej Kula z kl. 5B oraz Julia Ostrowska z kl. 6F. Nagrodami były oceny z biologii dla wszystkich uczestników konkursu, finaliści natomiast otrzymają nagrody rzeczowe na zakończenie roku szkolnego. Organizatorem konkursu była Sylwia Wituła- Jedlińska – nauczyciel biologii.

Konkurs językowy Tongue Twister Battle

13 kwietnia w naszej szkole odbył się on-line finał konkursu językowego Tongue Twister Battle (Bitwa na Łamacze Językowe).
Uczniowie klas IV- VI zmierzyli się między sobą w pojedynku na najszybsze i najpoprawniejsze przeczytanie wskazanych łamaczy językowych w języku angielskim.
Finał poprzedziły lekcje języka angielskiego w klasach IV-VI promujące poprawną wymowę brytyjską. Zadanie, z którym mierzyli się finaliści było arcytrudne, bo jak pod presją czasu przeczytać bezbłędnie, miedzy innymi- „The bottom of the butter bucket is the buttered bucket bottom“, czy też „Mix a box of mixed biscuits with a boxed biscuit mixer”?
A jednak naszym Uczniom udało się to, recytując wskazane frazy w granicach 7 sekund!
Ostatecznie o wygranej zadecydowała doskonała wymowa uczestników, a na podium stanęli:
Emilia Arndt (kl. 4) – miejsce 1
Maja Nowok (kl. 4) – miejsce 2
Nikolas Kurdziej (kl. 6) – miejsce 3

Serdecznie gratulujemy wszystkim Uczestnikom wspaniałych umiejętności!
Nauczyciele Języków Obcych

Konkurs z okazji Międzynarodowego Dnia dla Ucha i Słuchu rozstrzygnięty

Dziękujemy za wszystkie prace, były cudowne a wybór bardzo trudny.

I miejsce – Mają Bury klasa 1d
II miejsce – Karol Borys klasa 3c
III miejsce – Milena Gańcorz klasa 3c

Wyróżnienie – Bartosz Baron klasa 1a

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy i zachęcamy do kolejnych konkursów.

Olimpiada Olimpusek z języka angielskiego dla klas 1-3

17 lutego 2012 jedenaścioro uczniów klas 1-3 wzięło udział w ogólnopolskim konkursie “Olimpusek z języka angielskiego”. Olimpiada pozwoliła uczestnikom sprawdzić wiedzę ze słownictwa i podstawowych zwrotów. Uczniowie zmagali się z 21 pytaniami wielokrotnego wyboru dostosowanych do poziomu poszczególnych klas. Organizator olimpiad OLIMPUSEK dokonał klasyfikacji uczestników bez uwzględnienia liczby osób, które w sprawdzianie konkursowym uzyskały ten sam wynik. W związku z tym wszyscy uczestnicy (niezależnie od liczby osób), którzy uzyskali np. 210 punktów zostali sklasyfikowani na I miejscu.

W konkursie dla klas pierwszych wzięło udział 981 uczestników z całej Polski. Z przyjemnością informujemy, że aż 5 naszych uczennic zdobyło dyplom laureatek zajmując wysokie miejsca w rankingu:

3 miejsce – Lena K. z klasy 1D
5 miejsce – Nadia S. z klasy 1D
7 miejsce – Kaja Z. z klasy 1E
8 miejsce – Oliwia M. z klasy 1D

W konkursie dla klas drugich wzięło udział 1741 uczestników z całej Polski, a 12 miejsce przypadło Julii M. z klasy 2C.

Wszystkim laureatom i uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Opiekunowie: A.Czarnota, M.Lepoń

30-lecie samorządności miasta Lędziny – konkurs z wiedzy o społeczeństwie

Z okazji 30-lecia samorządności Miasta Lędziny odbył się szkolny konkurs z wiedzy o społeczeństwie dla uczniów klas VIII. Zadaniem uczniów było wykonanie plakatu lub prezentacji dotyczącej gminy Lędziny. Uczniowie w swoich pracach musieli zaprezentować informacje związane z gminą miejską Lędziny, a także najważniejsze wydarzenia, zabytki i postacie znane z historii Lędzin.
Spośród prac konkursowych wyłoniono zwycięzców oraz przyznano wyróżnienia :
I miejsce Anna Tobiczyk VIII B
II miejsce Jarosław Tarasiuk VIII C
III miejsce Kamila Gajer VIII C, Bartłomiej Wyroba VIII B
Wyróżnienia
Kornelia Ścierska VIII C
Dawid Szumilas VIII D
Wszystkim biorącym udział w konkursie bardzo dziękuję.
Ewa Gołębiowska – nauczyciel wos