Narodowe Czytanie 2021

Jeszcze na dobre nie rozpoczęliśmy roku szkolnego 2021/2022, a już czytamy!

10 września 2021 roku w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Lędzinach uczniowie z klas siódmych i ósmych wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania utworu Gabrieli Zapolskiej „Moralność pani Dulskiej”. Wspólne czytanie dzieła zostało poprzedzone krótkim przemówieniem, które przybliżyło młodzieży krótki rys historyczny akcji, a także cel przedsięwzięcia jakim jest promowanie czytelnictwa i ukazanie piękna literatury polskiej.

Ogólnopolską akcję Narodowego Czytania zainicjował w 2012 roku Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski. Akcja ta otworzyła cały cykl ogólnopolskich spotkań i wspólnego czytania największych dzieł polskiej literatury. Podczas tegorocznej jubileuszowej odsłony akcji Para Prezydencka zaproponowała do czytania „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. Utwór ten w sposób mistrzowski piętnuje mechanizmy rządzące współczesnym społeczeństwem. W dramacie autorka krytykuje obłudę, hipokryzję oraz fałszywą moralność, przekazując czytelnikowi uniwersalne przesłanie – potrzebę walki o społeczną sprawiedliwość.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

Jak co roku, na początku września zabrzmiał pierwszy dzwonek zwiastujący zakończenie wakacyjnego czasu beztroski. Przed nami kolejny rok wypełniony nauką, ale również zabawą, spotkaniami z kolegami oraz nauczycielami i pełen nowych wyzwań i wrażeń.

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022 rozpoczęła się od okolicznościowego przemówienia Pani Dyrektor Anny Truty, która na hali sportowej bardzo ciepło powitała pierwszoklasistów, ich rodziców oraz uczniów klas czwartych. Ze względu na pandemię uczniowie pozostałych klas spotkali się w tym czasie w salach ze swoimi wychowawcami.

Na inaugurację roku szkolnego przybyła Wicemarszałkini Senatu Gabriela Morawska-Stanecka, która życzyła uczniom wielu sukcesów oraz podarowała “róg obfitości” wypełniony po brzegi przyborami plastycznymi.

W nowym roku szkolnym 2021/2022 życzymy uczniom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły wielu sukcesów, dużo życzliwości oraz jeszcze więcej uśmiechu i przyjemności z nauki i pracy.