Nietypowe zakończenie roku

Zakończenie roku szkolnego dla klas ósmych w szczególnych warunkach, bez rodziców, bez sztandaru szkoły, bez fanfar. Jednak pozostałe tradycje szkoły zostały zachowane.

Najlepszą absolwentką została Julia Nowok z średnią ocen 5,67. Z niewiele niższą średnią (5,56) Mateusz Piwko zajął drugą lokatę. Wszyscy uczniowie wyróżnieni świadectwem z biało-czerwonym paskiem otrzymali nagrody rzeczowe. Zostali również poproszeni o przekazanie listu gratulacyjnego swoim Rodzicom.

Spotkania w klasach z wychowawcami zakończyły ośmioletni pobyt obecnych absolwentów w Szkole Podstawowej z O.I. nr 1 im. K. Miarki w Lędzinach. Życzymy im powodzenia w nowej szkole.

Rozdanie świadectw – rok szkolny 2019/2020

Tegoroczne zakończenie roku szkolnego przybrało formę rozdania uczniom świadectw.
Spotkania uczniów z wychowawcami miały miejsce o wyznaczonych godzinach na boisku szkolnym przy budynku szkoły na ulicy Pokoju. Wszyscy starali się stosować do zaleceń dotyczących wzajemnego bezpieczeństwa.

Egzamin ósmoklasisty

W dniach 16-18 czerwca 2020 roku miały miejsce przesunięte z kwietnia egzaminy uczniów klas ósmych. Ze względu na rozbudowę budynku głównego, odbyły się w filii szkoły przy ulicy Pokoju 29. Sytuacja epidemiczna w kraju wymusiła szczególne zasady bezpieczeństwa, które zostały skrupulatnie zachowane.

Konkurs KANGUR MATEMATYCZNY 2020

Do konkursu zgłosiło się 55 uczniów klas od II do VIII. Konkurs miał być przeprowadzony w szkole 19 marca 2020r., jednak pandemia pokrzyżowała plany organizatora. Ostatecznie konkurs odbył się on-line w wyznaczonych dniach czerwca (każda kategoria miała wyznaczony inny dzień i godzinę konkursu).

Uczniowie naszej szkoły wywalczyli jeden bardzo dobry wynik oraz pięć wyróżnień. Są to:

 • Karol Borys kl. 2c – otrzymał nagrodę I stopnia w kategorii ŻACZEK (wywalczył 1 miejsce w regionie katowickim)
 • Miłosz Czech kl.4b – otrzymał wyróżnienie w kategorii MALUCH
 • Paweł Kupczyk kl. 5b – otrzymał wyróżnienie w kategorii BENIAMIN
 • Aleksandra Kaczmarczyk kl. 7b – otrzymała wyróżnienie w kategorii KADET
 • Patrycja Zaisz kl. 7c – otrzymała wyróżnienie w kategorii KADET
 • Rafał Wojtala kl.7c – otrzymał wyróżnienie w kategorii KADET

Wszyscy uczestnicy konkursu zostali poinformowaniu przez e-dziennik o uzyskanej liczbie punktów oraz miejscu, które wywalczyli w powiecie i regionie katowickim.

Wszystkim nagrodzonym oraz pozostałym uczestnikom gratuluję!
Szkolny Opiekun Konkursu
Małgorzata Sobczyk

Sukces w Wojewódzkim Konkursie Literackim

8 maja wyłoniono zwycięzców Wojewódzkiego Konkursu Literackiego pt. „Dziecięce prawa i obowiązki – mam prawo uczyć się na błędach” organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 3 w Pszowie. Z dumą informujemy, że nasza uczennica Natalia Kowalska z klasy 6 d zdobyła I miejsce w powyższym konkursie.
Serdecznie gratulujemy!

Konkurs plastyczny „Kartka urodzinowa dla Jana Pawła II”

W maju 2020 roku z okazji 100 rocznicy urodzin papieża Jana Pawła II przygotowano dla klas I-III prezentację o życiu i pontyfikacie papieża Polaka oraz konkurs plastyczny „Kartka urodzinowa dla Jana Pawła II”. Wykonane przez uczniów prace były bardzo piękne, trudno było wybrać tylko sześciu laureatów, dlatego zdecydowano nagrodzić dziesięć prac.

1. Oliwier Łosoń 1b
2. Zofia Figiel 2c
3. Karolina Marek 2b
4. Aleksandra Palka 3a
5. Paulina Gajer 3a
6. Lena Zawierucha 3b
7. Lilianna Procz 3d
8. Roksana Morkisz 3d
9. Kinga Stachoń 3d
10. Maja Nowok 3d

Nagrody zostaną wręczone w trakcie zakończenia roku szkolnego.
Dziękujemy za liczny udział w konkursie.
Organizatorki: Izabela Kisała, Beata Ryszka

Tydzień Języków Obcych

W dniach 11.05-15.05 w naszej szkole odbył się Tydzień Języków Obcych. Zostały ogłoszone konkursy na plakat promujący naukę języków obcych, prezentację o krajach anglo- lub niemieckojęzycznych oraz zobrazowanie słowa w dowolnym języku obcym.

Podsumowując:

W kategorii „Plakat” jednogłośnie zwyciężyła praca Klaudii Zok
Wyróżnienie dla Pauliny Jałowy

W kategorii „Słowa” zwyciężyła Roksana Zatoń
wyróżnienie dla Moniki Kubicy

W kategorii „Prezentacja” zwyciężyła Julia Nowok
wyróżnienie dla Alana i Oskara Czarnota

Na zwycięzców czekają dyplomy oraz dodatkowe oceny z języków obcych:
Wygrana: 6, wyróżnienie: 5+, udział: 5.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a wygranym gratulujemy.
Zespół języków obcych.

Konkurs „Orzeł informatyczny”

Nasza szkoła po raz pierwszy zgłosiła się do udziału w konkursie „Orzeł informatyczny”. Konkurs miał zostać przeprowadzony w szkole w kwietniu, ale ze względu na zaistniałą sytuację, został on przeprowadzony 14 maja 2020 roku on-line.

Ze zgłoszonych 16 osób ( z klas II – VIII) do konkursu przystąpiło 12 uczniów. Po otrzymaniu wyników 5 uczniów wywalczyło tytuł laureata:

• Bartosz Kowalski klasa 2 – IV miejsce w kraju
• Julia Wyrwoł klasa 5 – VI miejsce w kraju
• Krzysztof Spyra klasa 7 -VIII miejsce w kraju
• Paweł Kowalski klasa 5 – IX miejsce w kraju
• Natalia Kowalska klasa 6 – IX miejsce w kraju

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy.
Gratulujemy.

Opiekun konkursu
Koclęga Katarzyna

Akcja „Wszystko będzie dobrze!”

Mimo izolacji i pozostawania od wielu tygodni w domu nasi najmłodsi uczniowie wzięli udział w ogólnopolskiej akcji #wszystkobedziedobrze.
Akcja polega na tym, że dzieci na całym świecie rysują tęczę, podpisują lub proszą rodziców o pomoc w podpisaniu tęczy hasłem dającym nadzieję „WSZYSTKO BĘDZIE DOBRZE!”,
Praca zostaje umieszczona w oknie (obrazkiem na zewnątrz). Każdy kto przechodząc lub przejeżdżając koło naszego okna spojrzy na nią z pewnością choć na chwilę się uśmiechnie.
Dziękuję wszystkim uczniom i rodzicom, którzy zechcieli podzielić się zdjęciami, które utworzyły szkolna galerię.
Ten kryzys izoluje nas fizycznie, ale duchowo nigdy nie będziemy osamotnieni.

Wyniki konkursu na kartkę wielkanocną

Na kilka tygodni przed Świętami Wielkanocnymi nauczyciele języków obcych w naszej szkole ogłosili konkurs na kartkę wielkanocną, który spotkał się z niebywałym odzewem ze strony uczniów.
Zainteresowanie konkursem przerosło najśmielsze oczekiwania jury! Oprócz bezliku wspaniałych prac, liczne wielkanocne dzieła spływały jeszcze po terminie konkursu, nieustannie zachwycając nauczycieli pomysłowością wykonania. W podejmowaniu decyzji o wyłonieniu zwycięzców niezbędne były dwa głosowania uzupełniające, co najlepiej pokazuje, jak wyrównany był to poziom konkursu!
Ważnym kryterium wyłonienia zwycięzców była nie tylko estetyka kartki, technika i samodzielność wykonania, ale także – walor językowy, czyli życzenia złożone z znanych uczniom językach.
Ostatecznie z ponad 160(!) nadesłanych fotografii prac, jury wyłoniło zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych: kl. I-III oraz IV-VIII.

W kategorii uczniów klas młodszych przyznano następujące miejsca:

 • I m. – Ksawery Bączkowski (kl. 2 d)
 • II m. – Paweł Zok (kl. 3 a)
 • III m. – Emilia Arndt (kl. 3 a)

W kategorii klas IV- VIII na podium stanęli:

 • I m. – Amelia Okoń (kl.6 e)
 • II m. – Laura Kracla (kl. 8 a)
 • III m. – Szymon Kściuk (kl. 4 a)

Przyznano też podopiecznym liczne wyróżnienia za oryginalność, kreatywność oraz poprawność wykonania prac plastyczno-językowych.
Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie i liczny udział w konkursie. Liczymy na co najmniej zbliżone zaangażowanie i poziom prac w przyszłorocznej edycji konkursu.
Ze względu na panującą sytuację, zwycięzcy oraz uczniowie wyróżnieni otrzymają dyplomy pocztą oraz oceny celujące z języków obcych (podium oraz wyróżnienia) i bardzo dobre (udział w konkursie).
Gratulujemy!

Kokardy narodowe

Na lekcjach techniki jest ostatnio patriotycznie. Uczniowie klas 6 przygotowali przepiękne kokardy narodowe z okazji obchodów Święta Flagi – 2 maja, Uchwalenia Konstytucji 3 maja, oraz zbliżającej się 75 rocznicy zakończenia II wojny światowej – 8 maja Dzień Zwycięstwa. Serdecznie gratulujemy pięknych prac.

Dzień liczby pi

16 marca 2020r. mieliśmy wspólnie z uczniami obchodzić dzień liczby pi, ponieważ 14 marca przypadał w sobotę. Niestety sytuacja w kraju uniemożliwiła wystawienie prac wykonanych przez uczniów klasy 6c, 7a, 7b, 7c, 8a i 8c. Zadanie polegało na wykonaniu plakatu związanego z liczbą pi – ciekawostki, rozwinięcie dziesiętne, rys historyczny itp. Uczniowie za swoją pracę zostali nagrodzeni oceną z matematyki. Myślę, że dodatkową nagrodą będzie opublikowanie niektórych plakatów na stronie internetowej szkoły. Wszystkie prace zostaną wyeksponowane na szkolnych korytarzach po powrocie do szkoły.