Zajęcia kółka komputerowego w ramach projektu CMI

Od października 2021r. uczniowie kl. 4-6 uczęszczają na zajęcia kółka komputerowego w ramach projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego.
W trakcie zajęć dzieci zapoznały się z pojęciem algorytmu, układały proste algorytmy z życia codziennego. Wykonały projekt swojej gry planszowej oraz brały udział w Tygodniu Kodowania. Najwięcej czasu poświęciliśmy na zapoznanie ze środowiskiem programowania blokowego Scratch, by przygotować się do programowania robotów. Uczniowie wystartowali też w Lidze Algorytmicznej w kategorii „Skrzat” rywalizując z uczniami innych kół projektu z całej Polski, należących do 5 największych uczelni w kraju: Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Politechniki Gdańskiej, Politechniki Łódzkiej, Politechniki Warszawskiej i Politechniki Wrocławskiej.

W ramach projektu otrzymaliśmy zestaw trzech mBotów do zajęć z robotyki. Wszyscy od razu zabrali się do ich składania, po czym przeprowadzili próby testowe. Na kolejnych zajęciach zajmiemy się więc programowaniem tych robotów w Scratchu i Pythonie.