Zajęcia otwarte dla nauczycieli

28 listopada 2016 roku w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 im. Karola Miarki w Lędzinach odbyło się pierwsze spotkanie w roku szkolnym 2016/2017 w ramach współpracy nauczycieli na terenie Lędzin i Bierunia. Współpraca ta polega na uczestnictwie w zajęciach otwartych w różnych placówkach. Dzięki takim zajęciom nauczyciele mogą dzielić się wiedzą oraz ciekawymi pomysłami do wykorzystania na zajęciach edukacyjnych.

W Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 im. Karola Miarki nauczyciele mieli okazję zobaczyć zajęcia z wykorzystaniem techniki aktywizującej uczniów: Wyspa – jako technika integracji”. Podczas zajęć uczniowie z klasy II d pod kierownictwem Pani Moniki Kraczla tworzyli obrazy słowne i artystyczne do wierszy Juliana Tuwima: „Lokomotywa”, „Rzepka”, „Bambo” oraz „Okulary”. Każdy podczas zajęć mógł wykazać się swoimi talentami i pomysłami.

Efekty działań uczniów można zobaczyć na gazetkach szkolnych oraz w naszej galerii.