Zajęcia warsztatowe z doradztwa zawodowego – „Rynek pracy w Tychach i okolicach”

W dniu 10 października 2022 r. klasy 7a i 7b wzięły udział w warsztatach z doradztwa zawodowego, które odbyły się na terenie naszej szkoły. Zajęcia zostały przeprowadzone przez p. Kamilę Poskońską – Pyrlik oraz p. Dorotę Polczyk – doradców zawodowych z Powiatowego Urzędu Pracy w Tychach. Tematem spotkania były zagadnienia dotyczące rynku pracy. Poruszono następujące tematy: analiza mocnych i słabych stron, dokumenty aplikacyjne, rozmowa kwalifikacyjna, analiza lokalnego rynku pracy, zawody deficytowe i nadwyżkowe, przykładowe wynagrodzenie, planowanie ścieżki edukacyjno – zawodowej oraz zawody przyszłości. Duże zainteresowanie wzbudził „Barometr zawodów”, czyli prognoza przedstawiająca aktualną sytuację zatrudnienia w kraju, województwie i powiecie.

Zaproszona młodzież aktywnie uczestniczyła w dyskusjach oraz wykazała duże zainteresowanie poruszanymi zagadnieniami. Na zakończenie każdy uczestnik warsztatów rozwiązał test predyspozycji zawodowych. Teraz z pewnością uczniowie są lepiej przygotowani do zaplanowania własnej ścieżki edukacyjno – zawodowej. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy p. Kamili oraz p. Dorocie za poświęcony czas oraz przekazanie cennych informacji.