Zajęcia warsztatowe z doradztwa zawodowego „Rynek pracy w Tychach i okolicach”

W dniu 18 października 2021 r. klasy siódme oraz ósme wzięły udział w warsztatach z doradztwa zawodowego, które odbyły się na terenie naszej szkoły. Zajęcia były przeprowadzone przez Pana Jarosława Sojdę – doradcę zawodowego z Powiatowego Urzędu Pracy w Tychach. Tematem spotkania był „Rynek pracy w Tychach i okolicach”. Zostały poruszone m.in. zagadnienia dotyczące analizy rynku pracy oraz aktualnego zapotrzebowania na wybrane zawody. Duże zainteresowanie wzbudził „barometr zawodów”, czyli prognoza przedstawiająca aktualną sytuację zatrudnienia w powiecie, województwie oraz całym kraju.

Zaproszona młodzież aktywnie uczestniczyła w dyskusjach grupowych oraz wykazała duże zainteresowanie poruszanym tematem. Teraz z pewnością wszyscy uczniowie są lepiej przygotowani do zaplanowania własnej ścieżki edukacyjno – zawodowej. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Panu Jarosławowi za poświęcony czas oraz przekazanie cennych informacji.