Znam moje miasto Lędziny

W październiku uczniowie klas 1-3 wraz ze swoimi wychowawcami realizowali projekt edukacyjny „Znam moje miasto Lędziny”. Jego głównym celem było poznanie ważnych miejsc w Lędzinach oraz zapoznanie z historią miasta. Jednym z priorytetów było też odwiedzenie miejsc pamięci znajdujących się w naszym mieście w związku ze zbliżającym się świętem Wszystkich Świętych.

Realizacja projektu rozpoczęła się od poznania wybranych elementów z historii miasta – skąd pochodzi nazwa Lędziny, herb miasta, zabytki. Następnie poszczególne klasy wybrały się na spacery edukacyjne:
Klasy I – Spacer na Plac Farski i Obelisk.
Klasy II – Zawitały do Klasztoru Sióstr Boromeuszek, Biblioteki Miejskiej oraz Pomnika Powstańców Śląskich.
Klasy III – Wycieczka na Górkę Klemensową oraz zwiedzanie Kościoła św. Klemensa z podziemiami, cmentarz przy Kościele św. Anny.

Po każdym spacerze klasa miała wykonać prace plastyczne obrazujące miejsca spaceru, co uwidocznione zostało na wystawie w holu szkoły.