comenius w sp1COMENIUS w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Lędzinach

Wspomnienia z Rumunii

Październik 2011

W dniach 11-18 października 2011 roku uczestnicy projektu pod nazwą „Posadź ugotuj, zjedz" w ramach programu Comenius realizowanego przez Szkołę Podstawową Nr 1 w Lędzinach spotkali się w Caracal w Rumunii.

W spotkaniu uczestniczyli Teresa Samulak - dyrektor szkoły, Anna Czarnota - nauczyciel języka angielskiego, Lucyna Matyja - bibliotekarz oraz uczniowie Anna Berger, Paulina Smolorz, Emilia Chrobok, Ewelina Ptaszkowska, jak również delegacje szkolne z pozostałych krajów biorących udział w projekcie: Hiszpanii, Litwy, Niemiec, Turcji i Włoch. Goście zwiedzili miasto, brali również udział w grach i zabawach. Przygotowano również ciekawy program artystyczny oraz warsztaty z eksperymentami w ramach lekcji chemii i warsztaty na temat ulubionych dziecięcych potraw.

Wizyta odbyła się przy wsparciu finansowym uzyskanym z Komisji Europejskiej w ramach programu „Uczenie się przez całe życie".