Program dla szkół – owoce i warzywa w szkole

owoce-w-warzywa-w-szkole

Nasza szkoła bierze udział w „Programie dla szkół ” ( wcześniej Owoce i warzywa), który ma na celu promowanie wśród dzieci zdrowej diety, bogatej w owoce i warzywa oraz produkty mleczne.

Celem „Programu dla szkół” jest:

• trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci, poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw oraz mleka i przetworów mlecznych w ich codziennej diecie na etapie, na którym kształtują się ich nawyki żywieniowe,
  • upowszechnianie zdrowej, zbilansowanej diety,
  • wzrost świadomości społecznej w tym zakresie wśród dzieci i rodziców.

Ekipa Chrumasa

chrumasa

Serial „Ekipa Chrumasa” jest głównym elementem kampanii promującej program „Owoce i warzywa w szkole”. W zabawny sposób pokazuje obecność programu w życiu szkoły i zachęca dzieci oraz ich rodziców do zdrowego odżywiania. Serial składa się z pięciu kilkuminutowych odcinków, opowiadających m.in. o roli rodziców w programie, pochodzeniu owoców i warzyw, obecności programu w szkole oraz wpływie wczesnej edukacji na przyszłe wybory dzieci w zakresie żywienia.

Więcej na ekipachrumasa.pl

“Ekipa Chrumasa” – odcinek 1 “Słodkie złego początki”

“Ekipa Chrumasa” – odcinek 2 “Zombie atakują”

“Ekipa Chrumasa” – odcinek 3 “Podaj… gruszkę!”

“Ekipa Chrumasa” – odcinek 4 “Kilka słów do mikrofonu”

“Ekipa Chrumasa” – odcinek 5 “Podróż w czasie”

FILMY EDUKACYJNE DLA UCZNIÓW „EKIPA CHRUMASA GOTUJE”

Filmy dla klas I-III