Uniwersytet Młodzieżowy

Nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Programu dla Szkół i Placówek Oświatowych, którego celem jest podniesienie wiedzy młodzieży szkolnej z zakresu psychologii, medycyny i prawa poprzez udział w wybranych zajęciach online dla szkół podstawowych. W tym celu została zawarta umowa o współpracy pomiędzy Szkołą Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 im. K. Miarki w Lędzinach, a Uniwersytetem Młodzieżowym z siedzibą w Warszawie. Program obejmuje BEZPŁATNE zajęcia online z zakresu prawa, psychologii oraz medycyny. Zajęcia rozpoczynają się od 15 marca 2024 – a pilotażowy program będzie realizowany przez 3 miesiące. Każda lekcja będzie trwała około 45 minut. Zajęcia będą odbywać się w każdy wtorek, środę i czwartek o 17:30. Lekcje z prawa planowane są we wtorki, z psychologii w środy, a z nauk medycznych w czwartki. Szczegółowy harmonogram znajduje się na stronie internetowej organizatora: