Jubileusz 85-lecia Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 im. Karola Miarki w Lędzinach

Konkurs „Pocztówka dla Karola Miarki”

Zachęcamy do udziału w konkursie z okazji Jubileuszu 85 Rocznicy powstania naszej szkoły.

Konkurs jest przewidziany dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych.

Zadaniem uczestnika konkursu jest wykonanie dwustronnej pocztówki zawierającej front, czyli przednią stronę przedstawiającą tematykę związaną z twórczością patrona Karola Miarki, bądź jego osobą. Na odwrocie pocztówki powinny znaleźć się tematyczne życzenia dla patrona szkoły Karola Miarki napisane samodzielnie, bądź na komputerze.

Pocztówka może być wykonana dowolną techniką plastyczną np. ołówek, kredka, farby plakatowe, akwarela, tempera, pastele suche, pastele olejne, collage.

Prace należy składać w nieprzekraczalnym terminie do 23 kwietnia 2024 r.

Szczegółowe informacje znjadują się w regulaminie.

Regulamin konkursu (pdf)Pobierz plik

Aktualności

Wycieczka szlakiem Karola Miarki do Pielgrzymowic i Cieszyna

26 października uczniowie naszej szkoły oraz nauczyciele udali się na wycieczkę szlakiem Karola Miarki. Pierwszym etapem wycieczki było odwiedzenie Szkoły Podstawowej im. Karola Miarki w Pielgrzymowicach. Pan dyrektor przywitał wszystkich bardzo serdecznie, opowiedział o szkole i wręczył upominek naszemu samorządowi szkolnemu. Młodzież miała możliwość obejrzenia prezentacji multimedialnej na temat Karola Miarki. Następnie wraz z panią wicedyrektor udali się na cmentarz parafialny, na grób żony Karola Miarki, później obejrzeli drewniany kościół pw. św. Katarzyny, XIX-wieczne organy i zobaczyli dom, w którym urodził się Karol.
Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzanie Cieszyna. Na cmentarzu komunalnym uczniowie zapalili znicze na grobie Karola Miarki, po czym udali się na Rynek, gdzie zobaczyli: Studnie Trzech Braci, most graniczny nad Olzą, wzgórze pod Basztą.
Wycieczka wprowadziła nas w obchody jubileuszu 85-lecia Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 im. Karola Miarki w Lędzinach.