Wycieczka szlakiem Karola Miarki do Pielgrzymowic i Cieszyna

26 października uczniowie naszej szkoły oraz nauczyciele udali się na wycieczkę szlakiem Karola Miarki. Pierwszym etapem wycieczki było odwiedzenie Szkoły Podstawowej im. Karola Miarki w Pielgrzymowicach. Pan dyrektor przywitał wszystkich bardzo serdecznie, opowiedział o szkole i wręczył upominek naszemu samorządowi szkolnemu. Młodzież miała możliwość obejrzenia prezentacji multimedialnej na temat Karola Miarki. Następnie wraz z panią wicedyrektor udali się na cmentarz parafialny, na grób żony Karola Miarki, później obejrzeli drewniany kościół pw. św. Katarzyny, XIX-wieczne organy i zobaczyli dom, w którym urodził się Karol.
Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzanie Cieszyna. Na cmentarzu komunalnym uczniowie zapalili znicze na grobie Karola Miarki, po czym udali się na Rynek, gdzie zobaczyli: Studnie Trzech Braci, most graniczny nad Olzą, wzgórze pod Basztą.
Wycieczka wprowadziła nas w obchody jubileuszu 85-lecia Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 im. Karola Miarki w Lędzinach.