28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

12. stycznia 2020 r. uczniowie naszej „Jedyneczki” wzięli udział w 28. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który również w tym roku  miał miejsce w sali widowiskowej Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach. Uczniowie wraz z rodzicami, nauczyciele oraz pozostali pracownicy szkoły z dużym zaangażowaniem włączyli się w zbiórkę pieniążków na zakup sprzętu medycznego „dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej”. Zebrana suma pieniędzy oraz przygotowane fanty rzeczowe na loterię fantową przeprowadzoną podczas finału zasiliły konto WOŚP-u o łączną sumę 821,92 zł. Jeszcze raz dziękujemy bardzo wszystkim darczyńcom!
Nasi uczniowie, jak co roku, włączyli się również w przygotowanie programu artystycznego prezentowanego podczas finału WOŚP. Na scenie można było zobaczyć:
• uczniów klasy II b w piosenkach: „Wyciągnij dłoń!” oraz w „Piosence o prawach dziecka”,
• Lenę Stępień z klasy IV b, która przepięknie wykonała na flecie poprzecznym utwór „Taniec duszków” ,
• niezawodne kółko muzyczne w przebojach: „Nie bój się chcieć!” oraz „Dance monkey”,
• Marię Sadlik, dziewczynkę o anielskim głosie, w piosence „To nie ja byłam Ewą” oraz
• niezastąpionego Kamila Skrzyniarza, człowieka orkiestrę, który swój niezwykły talent zaprezentował w składance muzycznej śpiewając oraz grając jednocześnie na akordeonie oraz trąbce.
Dziękujemy wszystkim uczniom oraz nauczycielom zaangażowanym w tegoroczną akcję charytatywną WOŚP.