32 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

28 stycznia 2024 r. nasza szkoła wzięła udział w 32 finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który miał miejsce w sali widowiskowo-kinowej Urzędu Miasta Lędziny. Uczniowie wraz z rodzicami, nauczyciele oraz pozostali pracownicy szkoły z dużym zaangażowaniem włączyli się w tegoroczną akcję, której celem była zbiórka pieniędzy na zakup sprzętu „do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych”.

NASZA SZKOŁA ZEBRAŁA PODCZAS TEGOROCZNEJ AKCJI NIEBAGATELNĄ SUMĘ PIENIĘDZY W WYSOKOŚCI 9626,25 ZŁ.

Na terenie szkoły uczniowie zebrali na rzecz WOŚP kwotę 2114,25 zł. Oprócz tego dzięki hojności uczniów, rodziców oraz nauczycieli przygotowano 82 paczki na loterię fantową oraz dostarczono produkty do sklepiku na kwotę 500 zł, co zasiliło konto WOŚP o kolejne 2140 zł. Podobnie jak w zeszłym roku dodatkowym przedsięwzięciem naszej szkoły było wystawienie do licytacji złotego serduszka, które powstało w „Pracowni złotniczej” pana Andrzeja Wójcika ze złota podarowanego od rodziców szkoły. Dziękujemy ofiarodawcom oraz panu Andrzejowi, który podjął się tego zadania nie czerpiąc z tego żadnych korzyści materialnych. Pieniądze pozyskane z licytacji serduszka zasiliły konto WOŚP-u o kwotę 5372 zł.

Jeszcze raz dziękujemy bardzo wszystkim darczyńcom!

Nasi uczniowie, jak co roku, włączyli się również w przygotowanie programu artystycznego prezentowanego podczas finału WOŚP. Na scenie można było zobaczyć:

• uczniów klasy 2 b w „Tańcu z sercami”,
  • Julię Kubecką z klasy 2 d, która utrzymała nas w świątecznym nastroju grając na skrzypcach: „ O Gwiazdo Betlejemska”, „Bóg się rodzi”, „Dzisiaj w Betlejem” oraz „Jungle bells”,
  • uczennice kasy 5b, Martynę Kwiatkowską i Oliwię Ptasińską, w piosence Sanah i Artura Rojka „Tęsknię sobie”,
  • uczniów klasy 2 d w „Maratonie uśmiechu” oraz
  • uczennice klas 7 i 8 w mikołajkowej zumbie.

Z całego serca dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom oraz nauczycielom zaangażowanym w tegoroczną akcję charytatywną WOŚP!