Akademia z okazji Święta Chrztu Polski

Dnia 12 kwietnia 2024 r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Święta Chrztu Polski. 14 kwietnia obchodzimy 1058. rocznicę przyjęcia chrztu przez Polskę. Chrzest Polski to tradycyjna nazwa chrztu księcia Polan – Mieszka I, który zapoczątkował proces chrystianizacji Polski. Akt przyjęcia chrztu, datowany przez historyków na dzień 14 kwietnia 966 roku, uważa się za symboliczny początek państwa polskiego i Kościoła katolickiego w naszym kraju. Chcąc przybliżyć uczniom to ważne wydarzenie z historii naszego kraju, uczniowie z klas siódmych, szóstych i czwartych wraz z nauczycielami przygotowali montaż słowno-muzyczno-taneczny. Była to okazja do refleksji nad wydarzeniami sprzed 1058 lat i dowód pamięci o przodkach, którym zawdzięczamy początek państwa polskiego. Była to także sprzyjająca okoliczność do pielęgnowania patriotyzmu wśród uczniów naszej szkoły.