Ciekawa lekcja – Zorza polarna

W klasie IIc odbyła się lekcja, której celem było zapoznanie się ze zjawiskiem zorzy polarnej. Obejrzeliśmy prezentację, po której wywiązała się piękna dyskusja. Na naszym klasowy suficie mieliśmy nawet świetlną namiastkę zorzy polarnej. Wywołało to wielki zachwyt i rozbudziło plastyczny zapał. Zapisaliśmy notatkę, którą wspólnie zredagowaliśmy i następnie zabraliśmy się do tworzenia suchymi pastelami. Efekty naszej pracy można zobaczyć na zdjęciach i szkolnym korytarzu. Zakończeniem lekcji było głosowanie naszymi metodnikami. Zielony oznacza, że każdy wie, co to jest zorza polarna i gdzie występuje. Cel lekcji osiągnięty! Każdy teraz wypatruje z okna zorzy polarnej, która czasem zdarza się także w Polsce, a niektórzy z nas już planują wycieczkę do Islandii. To co jedziemy?