Dzień Bezpiecznego Internetu

Jak co roku również i tym razem nasza szkoła włączyła się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu, które przypadają 8 lutego.

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. DBI ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange.

W ramach zajęć od 7 do 11 lutego nauczyciele naszej szkoły przeprowadzili pogadanki, prelekcje, pokazy filmów związane z bezpieczeństwem w sieci. Szczególnie odbyło się to na lekcjach informatyki, zajęciach w klasach 1-3 oraz w trakcie godzin wychowawczych. Wykorzystaliśmy materiały dostępne na stronie saferinternet.pl, necio.pl czy sieciaki.pl. W salach lekcyjnych i na korytarzach pojawiły się gazetki tematyczne. Uczniowie mogli wziąć udział w konkursach na plakat, prezentację czy animację w Scratch dotyczącą bezpieczeństwa w Internecie.