Dzień Języka Ojczystego dla najmłodszych uczniów

Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, który przypada 21 lutego w naszej szkole odbywały sie konkursy dla klas 1, 2 i 3.

Dla klas pierwszych i drugich był to konkurs kaligraficzny „Złota stalówka”. Zadanie konkursowe polegało na pięknym przepisaniu wiersza „Polska” a klasy drugie pisały wiersz Jana Brzechwy „Wąż kaligraf”. Komisja sprawdzała estetykę oraz poprawność graficzną zapisu liter. Wielkim zaskoczeniem okazał się fakt, że w gronie laureatów stalówek i wyróżnionych znalazło się sporo chłopców. Poziom konkursu był naprawdę bardzo wysoki. Klasy drugie napisały tak ładnie, iż wyłonienie laureatów wymagało analizy poprawności zapisu każdej z liter. Główną nagrodą było trofeum w postaci prawdziwej pozłacanej stalówki w ozdobnej ramce oraz honorowego tytułu jej posiadacza. Komisja konkursowa przyznała 3 nagrody główne z klas 1 i 2.

Złote stalówki w klasach pierwszych zdobyli:
Karolina Stachoń kl 1a
Kacper Kwiatkowski 1c
Kinga Larysz 1d

Wyróżnienia i nagrody książkowe dostali:
Denis Salon 1c
Natalia Dominas 1d

Złote stalówki w klasach drugich zdobyli:
Maja Szumacher 2c
Kamil Dobosz 2b
Wojciech Karkoszka 2d

Wyróżnienia i nagrody książkowe zdobyli:
Maksymilian Bobla 2d
Daniel Klekot 2d

Dla klas trzecich z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego odbywał się w bibliotece konkurs pięknego czytania. Każda klasa miała swoich dwóch reprezentantów.

Konkursy pięknego czytania przygotowały: Izabela Kisała i Katarzyna Adamczyk

Konkurs kaligraficzny przygotowały: Izabela Kisała i Joanna Ścierska