III Powiatowy Konkurs Wiedzy o Górnym Śląsku, Powiecie Bieruńsko-Lędzińskim – 100 lecie Odzyskania Niepodległości

28.11.2018 r. odbył się III Powiatowy Konkurs Wiedzy o Górnym Śląsku i Powiecie Bieruńsko-Lędzińskim – 100 lecie Odzyskania Niepodległości.

Konkurs składał się z II etapów:
I – obejmował test zawierający 24 pytania dotyczące Powstań Śląskich, wielkich Ślązaków, noblistów, Ojców Polskiej Demokracji.
II – zabawa edukacyjna dotycząca znajomości regionu Górnego Śląska, powiatu bieruńsko – lędzińskiego, wykreślanka, puzzle.

W konkursie brało udział pięć szkół: Szkoła Podstawowa nr 1 w Bieruniu, Szkoła Podstawowa nr 1 w Lędzinach, Szkoła Podstawowa nr 2 w Lędzinach, Szkoła Podstawowa nr 3 w Lędzinach, Szkoła Podstawowa nr 4 w Lędzinach.

Wyniki konkursu:
I miejsce Paulina Kubica i Paulina Oberska – Szkoła Podstawowa nr 1 w Lędzinach
II miejsce Natalia Michalska i Sonia Żorawik -­ Szkoła Podstawowa nr 2 w Lędzinach
III miejsce Adrian Górnik i Szymon Laufer – Szkoła Podstawowa nr 3 w Lędzinach

Na zakończenie konkursu pani dyrektor Anna Truty wręczyła nagrody, wszystkim pogratulowała i podziękowała opiekunom za bardzo dobre przygotowanie uczniów do konkursu.

Organizatorkami konkursu były panie Ewa Gołębiowska i Ewa Szczepanek.