Mobilne Laboratoria Przyszłości

12 stycznia naszą szkołę odwiedziło Mobilne Laboratorium Przyszłości. Zajęcia odbywały się w ramach projektu #Laboratoria Przyszłości, dzięki któremu następuje wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów w całej Polsce oraz nabywanie przez uczniów nowych kompetencji.

Przybyli edukatorzy przeprowadzili w formie warsztatowej zajęcia z wykorzystaniem nowych technologii czyli sprzętu, który szkoła otrzymała w ramach tego projektu. Podczas zajęć uczniowie zgłębiali tematykę druku 3D. Zapoznali się z budową drukarki, własnościami wydruków oraz wspólnie przygotowali projekt do wydruku. W czasie kolejnych warsztatów zapoznali się z pojęciem sztucznej inteligencji. Mieli też możliwość wzięcia udziału w zabawie rozpoznawania obrazów na przykładzie programu do rozpoznawania gestów. Poznali zasady wykrywania kształtów z użyciem sieci neuronowej.

Zajęcia odbywały się w grupach 15 osobowych. W sumie zostało przeszkolonych 60 osób. Była to dla wszystkich super nauka i zabawa w jednym.