Pasowanie na ucznia

Dnia 7 października 2014 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość „Pasowania na ucznia”. To niezwykle ważny dzień dla Pierwszoklasistów, ich wychowawców i rodziców. Uczniowie klas drugich wcielając się w rolę pszczółki, mrówki, sowy, lwa, konika polnego, psa wprowadzili Pierwszoklasistów w świat tajemnic szkoły. Obdarowali ich cennymi darami takimi jak: pracowitość, sumienność, cierpliwość, wytrwałość, mądrość, zabawę, odwagę, przyjaźń. Przygotowali dla nich również krótki pokaz taneczny. Po programie artystycznym odbyło się ślubowanie, po czym Pani Dyrektor pasowała wielkim ołówkiem wszystkich Pierwszoklasistów na uczniów. Dzieci swoim zachowaniem udowodniły, że są gotowe do przyjęcia w poczet uczniów szkoły. Po uroczystości był czas na wspólne fotografie oraz wręczenie pamiątkowych dyplomów. Po głównej uroczystości odbyły się spotkania z wychowawcami w klasach.