Podsumowanie innowacji pedagogicznej „Edukacja prawna”

Innowacja pedagogiczna „Edukacja prawna” jest od czterech lat prowadzona w Szkole Podstawowej z O.I. nr 1 im. K. Miarki w Lędzinach. Na zajęcia uczęszczają chętni uczniowie z klas ósmych. W roku szkolnym 2022/2023 realizowano czwartą edycję innowacji. Udało się osiągnąć następujące efekty: zapoznano uczniów z podstawowymi pojęciami prawnymi związanymi z poruszaną tematyką z zakresu prawa cywilnego, prawa rodzinnego, prawa pracy, prawa administracyjnego oraz prawa karnego. Ponadto uczniowie nabyli umiejętność zastosowania poznanych wiadomości w życiu codziennym, potrafią dzielić się nabytą wiedzą z innymi oraz udało się rozbudzić ich zainteresowania.

Ważną częścią innowacji był udział w wycieczkach dydaktycznych. W bieżącym roku szkolnym młodzież uczestniczyła w rozprawie sądowej w Sądzie Rejonowym w Tychach, odwiedziła Komendę Powiatową Policji w Bieruniu, Urząd Miasta w Lędzinach oraz Regionalne Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Tychach. W ramach podsumowania zajęć uczniowie napisali test wiedzy, z którego najwyższą liczbę punktów i nagrodę rzeczową otrzymali – Paweł Kowalski oraz Aleksandra Sroczyńska. Zwycięzcom gratulujemy!