Półfinał wojewódzki drużynowych zawodów szachowych

4 listopada drużyna w składzie: Rafał Wojtala, Kamil Brzuszkiewicz, Szymon Długajczyk, Kornelia Ścierska, wzięła udział w powiatowych drużynowych zawodach szachowych organizowanych przez szkołę podstawową w Imielinie w ramach rozgrywek Śląskiego Szkolnego Związku Sportowego.

Zajęte przez uczniów II miejsce uprawniło do udziału w półfinale wojewódzkim, który odbył się 8.11.2017 r. w Mikołowie. Trudna rywalizacja i wymagający przeciwnicy, niejednokrotnie regularnie trenujący zawodnicy posiadający kategorie zawodnicze nie dali szansy naszym uczniom, którzy ostatecznie zajęli piąte miejsce na 6 drużyn. Wrócili jednak bogatsi o nowe doświadczenia i z postanowieniem solidnego przygotowania się do następnego sezonu.