Pomocnicy świętego Mikołaja – zajęcia otwarte w klasie 1d

W klasie 1 d 14 grudnia odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. W tym dniu uczniowie wcielili się w pomocników świętego Mikołaja i razem z rodzicami ruszyli z „produkcją” skrzatów i mikołajów ze skarpety. Podczas wspólnej pracy uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem, pomysłowością oraz umiejętnością zgodnej współpracy (pomimo mocnych charakterków). Na koniec wspólnie z wychowawczynią zapakowali w folię swoje dzieła. Część wyprodukowanych zabawek została przygotowana i przeznaczona na kiermasz szkolny. Niektórzy uczniowie tak bardzo związali się emocjonalnie ze swoimi dziełami, że trudno było się z nimi rozstać. Skrzaty i mikołaje zabrali więc, jako prezenty dla rodzeństwa. Po zajęciach słychać było w kuluarach pozytywne opinie uczniów. „Fajnie, że mamy były razem z nami w szkole”. „Szkoda, że nie może tak być częściej”.
W tym dniu dzieci zrozumiały, że otrzymywanie prezentów jest super, ale również fajne jest obdarowywanie i sprawianie radości innym.