Powitanie wiosny w kl. 3c

Z okazji pierwszego dnia wiosny w naszej klasie pracowaliśmy metoda projektu pod tytułem „Wiosna wokół naszej szkoły”. Obejmował on edukację: plastyczną, przyrodnicza, polonistyczną i społeczną. Najpierw omawialiśmy zasady tworzenia zdjęcia, troski o światło, kompozycji, dobrego kadrowania. Ustaliśmy także jakich oznak wiosny w przyrodzie będziemy poszukiwać. Wybraliśmy się na spacer, podczas którego podzieleni na grupy przeżyliśmy plener fotograficzny. Udało się nam spotkać nawet sarny, ale tak szybko biegły za wiosną, że nie udało się nam ich uchwycić na zdjęciach. Z zebranych zdjęć udało się zorganizować klasowy konkurs fotograficzny. Następnie omawialiśmy nasze prace, tworzyliśmy listę oznak wiosny w przyrodzie. Na podstawie tych cech każdy z nas napisał list do kolegi opowiadający o wiośnie w naszej okolicy. Otrzymaliśmy także pamiątkę udziału w projekcie w postaci wiosennego, zielonego długopisu. Wiosna została przez nas powitana, cel projektu został radośnie i wiosennie osiągnięty! Oto kilka z naszych zdjęć.