Pożegnanie absolwentów

22 czerwca w sali widowiskowej UM Lędziny, zgodnie z tradycją szkoły odbyła się uroczystość pożegnania naszych tegorocznych absolwentów. Uroczystość miała na celu podkreślenie i nagrodzenie sukcesów i osiągnięć uczniów.
Słowa uznania i podziękowania skierowane zostały również do rodziców, którzy byli dobrymi partnerami we wspólnych poczynaniach.
W uroczystości wzięło udział 131 absolwentów, zaproszeni rodzice i goście. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością Burmistrz miasta Lędziny Krystyna Wróbel i zastępca naczelnika wydziału kontrolno-rozpoznawczego komendy miejskiej PSP w Tychach st. kapitan Tomasz Kostyra.
Dyrektor szkoły p. Anna Truty podsumowała efekty ośmioletniej pracy uczniów wyrażając nadzieję, że był to również czas miłych wspomnień, wspaniałych przyjaźni i sukcesów na miarę możliwości każdego.
Podsumowując: świadectwo z wyróżnieniem uzyskało aż 47 uczniów czyli 35% wszystkich uczniów z klas 8.

Najwyższą średnią uzyskała klasa, która jednocześnie może pochwalić się najwyższą ponad 90,4 % frekwencją klasa 8d – 4,63.

Corocznie decyzją Rady Pedagogicznej uczniowi z najwyższą średnią ocen przydzielany jest tytuł Prymusa Szkoły. W tym roku otrzymała go Julia Wyrwoł, która uzyskała średnią 5,94. Julia jest jednocześnie najlepszym lędzińskim absolwentem roku szkolnego 2022/2023.

Decyzją Rady Pedagogicznej zostały przydzielone również tytuły: Sportowca Roku i Sportsmenki Roku. Nauczyciele wychowania fizycznego Alina Bielec i Adam Szymański wręczyli nagrody Jagodzie i Jaśminie Oleś, którym tytuł przydzielony został ex aequo, oraz Kacprowi Kamińskiemu.
Wyróżniony został również Finalista kuratoryjnego konkursu przedmiotowego z języka angielskiego – Jan Moszkowicz

Jak co roku najstarszych uczniów pożegnali uczniowie klas siódmych, przygotowując dla nich drobny upominek, kilka dobrych rad i krótki program artystyczny.