„Poznaję, doświadczam, działam, …” – działalność innowacyjna w klasie 1 b i 1 d. Zabawy w sali integracji sensorycznej.

Od grudnia klasa 1 b i 1 d realizuje innowację metodyczną pt: „Poznaję, doświadczam, działam, …” Celem naszej innowacji z wykorzystaniem elementów metody Montessori oraz sensoryki jest umożliwienie harmonijnego rozwoju intelektualnego, emocjonalnego, społecznego i fizycznego każdego ucznia. W ramach zajęć i zaproponowanych zabaw dzieci będą rozwijały swoje zmysły. Poprawi się ich koordynacja wzrokowo-słuchowo-ruchowa oraz sprawność fizyczna. Uczniowie będą rozwijać samodzielność, szacunek dla wspólnej własności, wypracowywać umiejętność pracy w ciszy i dłuższy czas koncentracji uwagi, a przez to rozwijać pamięć, umiejętność kojarzenia, porównywania, wnioskowania, co pozwoli odnosić sukcesy w zespole klasowym. Dzięki powyższym działaniom powinna również wzrosnąć ich samoocena, samodzielność i wiara we własne siły i umiejętności.
W ramach planowanych działań odbyły się zajęcia w sali SI . Oto kilka zdjęć z zajęć prowadzonych w sali integracji sensorycznej przez p. rehabilitant Edytę Kaczmarczyk oraz z zabaw prowadzonych w kąciku sensorycznym w sali 35. Mamy nadzieję, że poznane zabawy zainspirują dzieci do takich lub podobnych zabaw w domu z rodzeństwem i rodzicami.