Projekt edukacyjny „Czy znasz się na ekologii?”

Na przełomie lutego i marca 2023 r. w naszej szkole zrealizowany został projekt edukacyjny pod hasłem: „Czy znasz się na ekologii?”. Realizacji podjęło się pięcioro uczniów- Patrycja Kansy, Daria Myszka, Wiktoria Pisarzowska (z klasy 8D) oraz Jakub Szostak i Oliwia Strauch (z klasy 8E) pod auspicjami nauczyciela biologii Sylwii Wituła- Jedlińskiej. Opracowali oni 2 testy konkursowe o tematyce ekologicznej, prezentację proekologiczną oraz krzyżówkę pod hasłem „Ekologia”. Następnie w klasach siódmych i ósmych został przeprowadzony konkurs sprawdzający wiedzę uczniów z zakresu ekologii. Wyniki konkursu:
1 miejsce- Paweł Kupczyk (8B), Julian Jankowski (8C)
2 miejsce- Damian Kołodziejski i Kacper Krzychała z klasy 8F oraz Rozalia Brzezina, Julia Wyrwoł i Paweł Kowalski z klasy 8D
Trzeciego miejsca nie przyznano. Podczas lekcji biologii w klasach ósmych autorzy projektu przeprowadzili dodatkowe teksty, zaprezentowali ciekawą prezentację „ProEko”, wręczyli krzyżówki zachęcając wszystkich do „pogłówkowania”. W nagrodę osoby, które uzyskały najlepsze wyniki z testów i z krzyżówek oraz autorzy projektu otrzymali oceny z biologii i słodki upominek, który przygotowała nadzorująca projekt – pani Sylwia Wituła-Jedlińska.