Spotkanie uczniów klas pierwszych z policjantem

W dniu 18 października 2016r. uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w spotkaniu z policjantem Wydziału Ruchu Drogowego Policji w Bieruniu. Tematem pogadanki była ,,Bezpieczna droga do szkoły”. Funkcjonariusz przypomniał najmłodszym zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Zwrócił uwagę na konieczność noszenia odblasków. Przestrzegał najmłodszych przed zabawami w pobliżu jezdni a w wypadku podróży samochodem korzystania z fotelików, zapinania pasów bezpieczeństwa.

Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali pytania. Na koniec spotkania uczniowie otrzymali znaczki odblaskowe. Takie spotkania odbywają się w naszej szkole co roku i przynoszą dobre efekty. Liczymy, że i tym razem wiedza teoretyczna znajdzie zastosowanie w praktyce.

Urszula Lech