Tegoroczne obchody Międzynarodowego Dnia Drzewa

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Drzewa, który przypada 10 października w naszej szkole zaprezentowano program artystyczny pt. Co nam dają drzewa? – w wykonaniu klas drugich 2 d i 2 c oraz kilku uczennic z klasy 6 b.

Celem takiej inicjatywy było zwiększenie świadomości uczniów na temat tego, jak istotną rolę pełnią drzewa dla funkcjonowania naszej planety i nas samych. Poznali ważne powody, dla których warto sadzić drzewa. Obok działań edukacyjnych odbyły się praktyczne działania na rzecz naszego środowiska.

W tym dniu gościliśmy w szkole Nadleśniczego Katowickich Lasów, pana Stanisława Jeziorańskiego, który zasponsorował i posadził tulipanowca. Na terenie naszej szkoły posadzono również dwie hortensje, zasponsorowane i posadzone osobiście przez właściciela firmy TRANSGOJ- pana Pawła. Ofiarodawcom bardzo dziękujemy i obiecujemy dbać o posadzone rośliny.

Z Nadleśnictwa na kilka dni zostały wypożyczone pomoce dydaktyczne, które zostały wyeksponowano w holu naszej szkoły.
Były to: Drzewa i ich liście w formie pieczątek, drewniane kule pochodzące z różnych gatunków drewana z naszych lasów oraz budowle – gniazda ptaków i owadów. Uczniowie na przerwach wykazywali duże zainteresowanie zgromadzonymi pomocami. Używając różnych zmysłów poznawali właściwości drewna, tj.: kolor, ciężar, zapach czy fakturę.

W ramach obchodów Dnia Drzewa odbywa się w szkole konkurs plastyczny Jesień liśćmi malowana. O wynikach konkursu powiadomią niebawem ich organizatorki: Bożena Smuda oraz Sylwia Wituła-Jedlińska.