Międzyszkolne Mistrzostwa Szachowe Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego

24 października 2016 roku w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Lędzinach odbyły się Międzyszkolne Mistrzostwa w szachach Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego. W turnieju brało udział 6 szkół podstawowych z powiatu. Szkołę reprezentowały 4-osobowe drużyny Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwali panowie: Bogusław Dzierżak oraz Józef Kaleta. Organizacją zajęła się pani Lucyna Matyja – opiekun szkolnego koła szachowego.

• I miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Imielinie
  • II miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej z O.I. nr 1 w Lędzinach
  • III miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Chełmie Śląskim

Dwie pierwsze drużyny zakwalifikowały się do Międzyszkolnych Mistrzostw Regionu, które odbyły się 25 października 2016 roku w MDK w Mikołowie.

Drużyna ze ze Szkoły Podstawowej w Imielinie zajęła tam zaszczytne I miejsce, zaś drużyna ze Szkoły Podstawowej z O.I. nr 1 w Lędzinach zajęła IV miejsce.

Będziemy kibicować drużynie z Imielina, która pojedzie na zawody wojewódzkie do Częstochowy.