Uczniowie klas 7 na warsztatach językowych EuroWeek

W dniach 9-12. 03. 2020 r. trzynaścioro uczniów klas siódmych wraz z opiekunami (p. Iwona Mrzygłód, p. Paulina Pękała) uczestniczyło w warsztatach językowo – integracyjnych organizowanych przez Fundację Euroweek w uroczej Różance (woj. dolnośląskie).

W ramach wyjazdu uczniowie mieli możliwość rozwijania nie tylko swoich umiejętności językowych (wielogodzinne, intensywne warsztaty w ciągu dnia odbywały się wyłącznie w języku angielskim), ale również intelektualnych i interpersonalnych. Codzienny program zajęć wypełniały prowadzone przez wolontariuszy z całego świata zróżnicowane warsztaty (również plenerowe), które obejmowały, między innymi, gry językowe, pracę uczniów metodą projektów, tańce, przerywniki ruchowe, ale również interesujące prezentacje multimedialne dotyczące najdalszych zakątków świata, z których pochodzili wykładowcy.

Szeroka różnorodność warsztatów wymagała od uczniów elastyczności, dystansu, poczucia humoru, kreatywności i doskonałego zmysłu współorganizacji, gdyż niejednokrotnie współpracowali oni zarówno z uczniami z innych polskich szkół, jak również samymi opiekunami z zagranicy. Efekty nieustannej, intensywnej współpracy w języku angielskim były zachwycające. Nasi podopieczni z dnia na dzień zaskakiwali swoich opiekunów błyskotliwością, zaangażowaniem, operatywnością, inwencją twórczą ale także umiejętnościami językowymi: Pod koniec wyjazdu potrafili oni swobodnie komunikować się w języku obcym i wyrażać swoje stanowiska w niejednokrotnie kłopotliwych obszarach językowych. Jesteśmy z nich bardzo dumni i gratulujemy sukcesu!

A o tym, jak udany był to wyjazd, świadczą serdeczne, pełne wzruszeń pożegnania naszych Dzieci i z ich opiekunami i współtowarzyszami warsztatów oraz solenne i uroczyste obietnice powrotu na warsztaty EuroWeek w przyszłym roku…