Warsztaty krawieckie w klasie 2 d

W środę w naszej klasie mieliśmy gościa, mamę Szymona, która przeprowadziła dla nas warsztaty krawieckie. Pani Ewelina pokazała dzieciom, jak szyje się za pomocą maszyny. Uczniowie zobaczyli i poznawali za pomocą dotyku różne rodzaje materiałów. Poznali ich grubość, fakturę, zobaczyli bogactwo wzorów. W działaniu poznali kolejne etapy powstawania woreczka. Najpierw obrysowywali szablon, wycinali materiał wg przygotowanej formy, obserwowali zszywanie materiału, a następnie napełniali przygotowane woreczki grochem. Po zszyciu napełnionego woreczka odcinali zbędne nici. Każdy miał również okazję usiąść do maszyny i zszyć ze sobą dwa kawałki materiału. Praca krawca i krawcowej sprawiła im wiele frajdy. Uszyte woreczki wykorzystamy do ćwiczeń na lekcjach wychowania fizycznego.