Warsztaty mydełkowe w klasie 3 b

W czwartek 10 czerwca klasa 3 b uczestniczyła w warsztatach mydlarskich, które odbyły się w naszej szkole. Organizatorzy warsztatów przeprowadzili je z zachowaniem wszelkich zasad sanitarnych.
Biorąc udział w warsztatach nasi uczniowie mieli okazję poznać właściwości gliceryny- głównego składnika mydła, poznać wielozmysłowo suche rośliny: lawendę, wrzos, nagietek oraz kawę, sól himalajską i ryż. Używając wybranych przez siebie składników skomponowali własne mydło sugerujac się preferencjami zapachowymi lub fakturowymi. Zajęcia były bardzo ciekawe. Uczniowie z zapałem tworzyli własne mydła dbając o ich estetykę, różnorodność, preferencje zapachowe oraz o własne bezpieczeństwo, gdyż masa do zalewania kompozycji była bardzo ciepła. Po skończeniu pracy, czekając, aż mydełka zastygną – wysłuchali bajki pt. „Jak Zabłocki wyszedł na mydle”. Odtąd już wszyscy będziemy wiedzieć, co znaczy powiedzenie- „Wyjść jak Zabłocki na mydle”. Efekty pracy uczniów są bardzo okazałe. A oto kilka fotek z warsztatów.