Warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy w klasach trzecich

Życie i zdrowie ludzkie są bezcenne, dlatego każdy z nas powinien znać zasady udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia. W dniach 25-27 kwietnia 2022 roku zorganizowano dla uczniów klasy III naszej szkoły warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia przeprowadzili w ramach projektu uczniowie klas ósmych, pod czujnym okiem nauczyciela Edukacji dla Bezpieczeństwa p. Aliny Bielec. Celem szkolenia było wyrobienie odpowiednich postaw u dzieci oraz przygotowanie ich do natychmiastowego przeprowadzenia akcji ratunkowej w obliczu wystąpienia zagrożenia zdrowia i życia poszkodowanego. Dzięki szkoleniu dzieci nauczyły się jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy, jak zadbać o własne bezpieczeństwo, jak prawidłowo reagować i wzywać pomoc. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy „małych ratowników”.

Miejmy nadzieję, że zdobyta wiedza i umiejętności nie pójdą na marne.