Wieczornica z okazji Święta Odzyskania Nieodległości

10 listopada odbyła się na Placu Farskim wieczornica z okazji Święta Odzyskania Nieodległości zorganizowana przez Miejski Ośrodek Kultury w Lędzinach pod patronatem Burmistrza Miasta Lędziny. Obok chórów Lędzinianie i Akord wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 im. Karola Miarki w Lędzinach. Zaprezentowali utwory poetyckie, tekst prozatorski i dramatyczny z różnych okresów literackich, które pokazały trudną drogę Polski do wolności. Każdy z etapów historii Naszego Kraju poprzedził wstęp historyczny. Występy dzieci były głośno oklaskiwane przez widzów, a największą uwagą cieszyła się inscenizacja Mai i Jakuba, którzy przedstawili fragment „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego.

Występ uczniów przygotowały panie: Anna Pikuła i Beata Kusak, wstęp historyczny: pan Krzysztof Kupczyk, a dekorację – pan Przemysław Czerniak, nauczyciele SP z OI Nr 1 Lędzinach.

Nazwiska dzieci:

  • z klas piątych: Maja Kochańska, Zuzanna Szostek, Rozalia Brzezina, Wiktoria Pisarzowska, Sonia Indyka, Jakub Kruciński, Adam Meller, Damian Kołodziejski, Paweł Kupczyk
  • z klasy drugiej: Małgorzata Markiecka i Emilia Kozok.


fot. M. Leszczyk