Wizyta w Planetarium Śląskim

21 września uczniowie klas 6 b, 7 b i 8 b byli na wycieczce w Planetarium Śląskim w Chorzowie, gdzie odbyli niezapomnianą podróż w czasie i przestrzeni. Podczas dwulekcyjnych zajęć pod sferycznym niebem planetarium uzyskali wiele informacji na temat zjawisk zachodzących we wszechświecie. W dalszej części młodzież uczestniczyła w warsztatach z geofizyki, podczas których prezentowane były zjawiska związane z sejsmologią i meteorologią. Uczniowie mogli przeżyć symulowane trzęsienie Ziemi, wywołać wstrząsy, które zostały zarejestrowane przez czułe sejsmometry, zobaczyli i usłyszeli pioruny generowane przez cewkę Tesli. Przekonali się jak wygląda praca prezentera pogody, a w specjalnych pokojach klimatycznych odbyli podróż od koła podbiegunowego po równik. Wycieczka okazała się niezwykłą lekcją fizyki i geografii.