Wizyta w Urzędzie Miasta Lędziny

W dniu 20 lutego 2024 r. klasa 3a wraz z opiekunami odwiedziła Urząd Miasta w Lędzinach. Wycieczka była zorganizowana w ramach realizacji Innowacji pedagogicznej „Kierunek – Przyszłość” oraz Projektu edukacyjnego „Młodzi obywatele”. Podstawowym celem wycieczki było zapoznanie uczniów naszej szkoły z pracą urzędnika oraz zakresem spraw, które można załatwić w UM. Po przybyciu na miejsce uczniowie oraz nauczyciele zostali serdecznie przywitani przez Panią Krystynę Wróbel – Burmistrza Miasta Lędziny, Panią Annę Wiaderny – Zastępcę Burmistrza Miasta oraz Sekretarza Miasta, Panią Kingę Drabik – Skarbnika Miasta oraz Panią Iwonę Gwóźdź – Naczelnika Wydziału Spraw Społecznych. Pani Burmistrz osobiście wyjaśniła uczniom zasady funkcjonowania urzędu. Wszystko odbyło się w poczuciu poszanowania i kształtowania lokalnej tożsamości obywatelskiej. Dodatkową atrakcją była możliwość zwiedzania budynku urzędu. Uczniowie zwiedzili m.in. salę sesyjną, salę widowiskową, salę ślubów oraz gabinet Burmistrza Miasta. Na zakończenie każdy uczestnik wycieczki otrzymał miły upominek. Uczniom bardzo spodobał się urząd do tego stopnia, że niektórzy zadeklarowali chęć pracy w przyszłości.
Dziękujemy serdecznie władzom urzędu oraz pracownikom administracyjnym za możliwość poznania pracy urzędnika, zasad funkcjonowania Urzędu Miasta oraz poświęcony czas. To była niezapomniana lekcja.
Klasa 3a wraz z wychowawcami