Wycieczka do Ojcowa

W dniu 14 września 2022 r. klasy 5d oraz 6a udały się na wycieczkę do Ojcowa. Opiekę nad uczniami podczas wyjazdu pełnili wychowawcy klas Anna Skop, Anna Czarnota oraz Renata Czypionka.
Wycieczkę rozpoczęto w spacerem w Dolinie Prądnika z zachwycającymi skałami i spektakularnymi punktami widokowymi. Dolina ta, jest uznawana na najpiękniejszą dolinę Jury Krakowsko-Częstochowskiej.
Uczniowie zwiedzili dziedziniec zamku na Pieskowej Skale oraz zobaczyli w bliska słynną „Maczugę Herkulesa”.
W Ojcowie, zdobywając najwyższe wzniesienie, podziwiano okoliczności przyrody, niecodzienne skamieniałości oraz grupę skalną zwaną potocznie „Rękawicą”. Zwiedzono także Jaskinię Łokietka oraz Bramę Krakowską.
Wycieczkę zakończono piknikiem na świeżym powietrzu, połączonym z pieczeniem kiełbasek.