Wycieczka do Żarek

18 kwietnia uczniowie klas 5c, 5d i kilkoro przedstawicieli klasy 6c wyruszyli na niezapomnianą przygodę do Żarek, realizując program edukacyjny wzbogacony warsztatami dla dzieci.

„Włoscy kucharze”: Pod czujnym okiem szefa kuchni każdy uczestnik mógł stworzyć swoje dzieło kulinarnego mistrzostwa, a na zakończenie delektować się przygotowanymi włoskimi wypiekami.

„Słodka przygoda w manufakturze słodyczy”: W pracowni „Hokus Pokuss” uczniowie mogli uczestniczyć w warsztatach wytwarzania słodyczy, obserwując proces tworzenia lizaków i cukierków od momentu, gdy cukier staje się jeszcze płynny. Dodatkową atrakcją było własnoręczne wykonanie słodkości.

„Muzeum Dawnych Rzemiosł Stary Młyn”: Zwiedzanie muzeum to połączenie nowoczesności z tradycją oraz zabawy z nauką. Uczniowie mieli okazję z bliska przyjrzeć się autentycznym maszynom, urządzeniom i narzędziom, wziąć udział w multimedialnych prezentacjach, grach oraz interaktywnych zabawach, odkrywając fascynujący świat dawnych rzemiosł.

Wycieczka ta nie tylko dostarczyła niezapomnianych wrażeń, ale również pozwoliła uczniom na praktyczną naukę oraz rozwijanie zainteresowań w różnych dziedzinach.