Zajęcia innowacyjne „Edukacja prawna” II edycja

edukacja-prawna

W dniach 12 i 13 października 2020 r. w naszej szkole odbyły się pierwsze zajęcia w ramach innowacji pedagogicznej „Edukacja prawna”. W spotkaniu uczestniczyli chętni uczniowie z klas ósmych. Głównym celem wdrożonej innowacji jest zainteresowanie uczniów tematyką prawną oraz podniesienie wśród uczniów świadomości prawnej. Październikowe zajęcia zostały poświęcone wprowadzeniu podstawowych zagadnień prawnych. Poruszono następujące tematy: „Co to jest prawo?”, „Czym jest norma prawna?”, „Wykładnia prawa i jej klasyfikacja”, „System prawa w Polsce” oraz „Hierarchia aktów prawnych obowiązujących w Polsce”. Uczniowie wspólnie z nauczycielem dokonywali analizy przepisów i na tej podstawie budowali definicje. Wprowadzone zagadnienia poparte były przykładami wymyślonymi przez uczniów i nauczyciela. Każdy uczestnik spotkania mógł zabrać głos i czynnie uczestniczyć w zajęciach.

Jeszcze raz dziękuję za udział w zajęciach i zapraszam na kolejne już w listopadzie, gdzie przybliżymy sobie zagadnienia z tematyki prawa cywilnego.