Zajęcia innowacyjne „Edukacja prawna” III edycja

W październiku odbyły się pierwsze zajęcia w ramach innowacji pedagogicznej pt. „Edukacja prawna”. W spotkaniu uczestniczyli chętni uczniowie z klasy 8c oraz 8d. Głównym celem innowacji jest zainteresowanie młodzieży tematyką prawną oraz podniesienie ich świadomości prawnej. Wszystko to ma być przekazane w sposób przejrzysty dla ucznia, aby łatwiej mu było odnaleźć się w otaczającym go świecie . Październikowe zajęcia zostały poświęcone wprowadzeniu podstawowych zagadnień. Zostały poruszone następujące tematy: „Co to jest prawo?”, „Jakie są podstawowe zasady prawa?”, „Przepis prawny, a norma prawna”, „System prawa w Polsce” oraz „Hierarchia aktów prawnych obowiązujących w Polsce”. Każde zagadnienie poparte było przykładami wymyślonymi przez uczniów i nauczyciela.

Dodatkowo w roku szkolnym 2021/2022 szkoła zawarła umowę patronacką z Młodzieżowym Uniwersytetem Prawa z siedzibą w Warszawie. Celem współpracy jest propagowanie nauki prawa i podnoszenie świadomości prawnej wśród młodzieży szkolnej. Więcej informacji znajduje się pod adresem: https://uniwersytetprawa.pl/

Jeszcze raz dziękuję uczniom za udział w zajęciach i zapraszam na kolejne już w listopadzie, gdzie przybliżymy sobie podstawowe zagadnienia z prawa cywilnego.

Wioleta Tomala