Zakończenie projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego

Od października do końca maja realizowany był w naszej szkole projekt Centrum Mistrzostwa Informatycznego, w ramach którego uczniowie klas 4 i 5 uczęszczali na zajęcia kółka komputerowego.
Jest to ogólnopolski projekt grantowy, którego celem jest podniesienie kompetencji kadry dydaktycznej oraz aktywizacja młodzieży uzdolnionej informatycznie. Jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej. Partnerem wiodącym projektu jest Politechnika Łódzka, a szkolenia dla nauczyciela opiekuna grupy odbywały się w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.
W trakcie zajęć dzieci zapoznały się z pojęciem algorytmu, układały proste algorytmy z życia codziennego. Wykonały projekt swojej gry planszowej oraz brały udział w Tygodniu Kodowania. Najwięcej czasu poświęciły na zapoznanie ze środowiskiem programowania blokowego Scratch, by przygotować się do programowania robotów. Uczniowie wystartowali też w Lidze Algorytmicznej w kategorii „Skrzat” rywalizując z uczniami innych kół projektu z całej Polski.
W ramach projektu otrzymaliśmy zestaw trzech mBotów do zajęć z robotyki. Wszyscy od razu zabrali się do ich składania, a potem programowania w środowisku mBlock.
W maju obchodziliśmy urodziny Scratcha. Wtedy to uczniowie przygotowywali projekty związane z 15 rocznicą urodzin Scratcha. Zaprosili też uczniów innych klas i zapoznali ich z robotami mBotami.

Na zakończenie projektu uczniowie otrzymali nagrody w postaci książek oraz pamiątkowe dyplomy.
Opiekun koła: Bożena Wyrwoł