ZNAM MOJE MIASTO LĘDZINY – projekt edukacyjny dla uczniów klas I – III

Przez cały październik uczniowie klas 1-3 wraz ze swoimi wychowawcami realizowali projekt „Znam moje miasto Lędziny”. Jest to już druga edycja programu o naszym mieście. Jego głównym celem było poznanie ważnych miejsc w Lędzinach i zapoznanie z historią miasta. Jednym z priorytetów było też odwiedzenie miejsc pamięci znajdujących się w naszym mieście w związku ze zbliżającym się świętem Wszystkich Świętych.

Na zajęciach uczniowie poznali wybrane elementy z historii miasta, stąd pochodzi nazwa, jaki jest herb oraz obejrzeli najciekawsze zabytki. Po lekcji teoretycznej udali się na spacery edukacyjne do wybranych obiektów:
Klasy I – Spacer edukacyjny – Plac Farski i Obelisk;
Klasy II – Spacer – Klasztor Sióstr Boromeuszek i Biblioteka Miejska oraz Pomnik Powstańców Śląskich;
Klasy III – Wycieczka na Górkę Klemensową, Kościół św. Klemensa oraz cmentarz.

Po wycieczkach każda klasa przygotowała ilustracje plastyczne z miejsc spaceru, z których zostanie zrobiona wystawa szkolna.