„5 Bieg Utopca” dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

13 stycznia 2019r. w Bieruniu odbył się „Bieg Utopca” dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Była to 5 edycja bieruńskiego biegu ulicznego. To inicjatywa promująca zdrowy tryb życia oraz aktywne formy wypoczynku. Miała również charakter charytatywny, ponieważ całość kosztów opłaty była przeznaczona na zbiórkę WOŚP. Na trasie spotkali się uczestnicy biegu na dystansie 17 i 5,6 km oraz marszu Nordic Walking. Ze względu na zróżnicowaną nawierzchnię trasy, liczne podbiegi i zbiegi, zawody można zaliczyć do biegów crossowych.
W niedzielę 13 stycznia o godzinie 10.30 na starcie na rynku w Bieruniu stanęło prawie 900 osób. Między nimi również my – zawodniczki ze Szkolnego Koła Biegowego „Tuptaki”, w składzie: Natalia Musioł, Julia Antonik, Emilia Dworak, Anna Śmiłowska, Patrycja Kielesz, Laura Sobol oraz trenerka Alina Bielec. Brałyśmy udział w biegu na dystansie 5,6 km. Trasa biegła z rynku poprzez uliczki Bierunia, dokoła zalewu Łysina z metą w samym centrum miasta. Na mecie na każdego uczestnika czekał pamiątkowy medal, pyszny żurek i ciepła herbatka.
W/w biegu udział brało ponad 400 zawodników w różnych kategoriach wiekowych i z klasyfikacją kobiet i mężczyzn. Wśród kobiet startowało wiele zawodniczek z różnych klubów biegowych z całego śląska, południowej Polski oraz z Czech i Słowacji. Dla naszych uczennic był to drugi start w takiej imprezie. Wszystkie wypadły bardzo dobrze. Laura Sobol osiągnęła 5 wynik w swojej kategorii, a pozostałe dziewczynki również sklasyfikowały się w pierwszej dziesiątce. Były jednymi z najmłodszych zawodniczek, dlatego należy im pogratulować wytrwałości i życzyć zapału do dalszych treningów.