Ciekawe spotkanie uczniów z panem Rafałem Granowskim

W piątek 29 marca 2019 r. naszą szkołę odwiedził wyjątkowy gość. Był to Pan Rafał Granowski – bohater filmu „Bębenek” autorstwa Jakuba Mickiewicza. Pan Rafał opowiedział uczniom jak wygląda jego praca wolontariusza oraz codzienne życie. Uczniowie w skupieniu słuchali opowieści bohatera filmu o sobie, o swoich działaniach oraz o tym, jak żyć z niepełnosprawnością. Pan Rafał zachęcał, że warto podejmować nowe wyzwania i starać się, aby zrobić coś od serca dla innych. Opowieści poprzedziła projekcja filmu „Bębenek”, która przedstawia, że niepełnosprawność nie powinna stanowić bariery w codziennym życiu. Postawa Pana Rafała jest godna naśladowania, gdyż pomimo wszelakich przeciwności angażuje się w różne wydarzenia społeczne i kulturalne. Jako wolontariusz, aktywnie udziela się m.in. w „Stowarzyszeniu Wizawi” oraz gliwickim Kolegium Nauczycielstwa Polskiego.
Dziękujemy serdecznie Rafałowi Granowskiemu za wizytę w naszej szkole oraz Panu Mirosławowi Leszczykowi za aktywny udział w spotkaniu. Spotkanie zorganizowały nauczycielki: Monika Basiaga, Agnieszka Czernielewska oraz Magdalena Karoń.
Autorem załączonych zdjęć jest Pan Mirosław Leszczyk.