Dzień Świętego Marcina

Dzień Świętego Marcina jest świętem obchodzonym 11 listopada w Niemczech oraz w niektórych regionach Polski.
W naszej szkole obchody Dnia Świętego Marcina wpisały się już w tradycję.
W dniu 14 listopada 2019 uczniowie wszystkich klas naszej szkoły mieli możliwość uczestniczenia w zabawie, której celem było przybliżenie postaci jaką był święty Marcin, legendy z nim związanej oraz kilku ciekawostek i tradycji towarzyszących obchodom tej uroczystości. Uczniowie klas 8 zaprezentowali tutaj swoją wiedzę na temat wyżej wymienionej osoby.
Uczniowie mogli również skosztować rogali świętomarcińskich oraz zaśpiewać piosenki towarzyszące dzieciom w Niemczech podczas tradycyjnych pochodów.
Po wysłuchaniu informacji dotyczących św. Marcina wszyscy uczestnicy mogli zmierzyć się w konkursie wiedzy na temat święta.
Podczas zabawy rozdano nagrody za najpiękniej wykonany lampion, który jest symbolem obchodów dnia św. Marcina, test wiedzy o świętym oraz za konkurs z wiedzy leksykalnej. Wszyscy uczniowie otrzymali również dyplom uczestnictwa.
Na zakończenie uczestnicy udali się do budynku głównego naszej szkoły w pochodzie z lampionami.
Dziękujemy wszystkim za obecność i zapraszamy w przyszłym roku.
Organizatorzy: Nauczyciele języków obcych.