Konkurs językowy Tongue Twister Battle

13 kwietnia w naszej szkole odbył się on-line finał konkursu językowego Tongue Twister Battle (Bitwa na Łamacze Językowe).
Uczniowie klas IV- VI zmierzyli się między sobą w pojedynku na najszybsze i najpoprawniejsze przeczytanie wskazanych łamaczy językowych w języku angielskim.
Finał poprzedziły lekcje języka angielskiego w klasach IV-VI promujące poprawną wymowę brytyjską. Zadanie, z którym mierzyli się finaliści było arcytrudne, bo jak pod presją czasu przeczytać bezbłędnie, miedzy innymi- „The bottom of the butter bucket is the buttered bucket bottom“, czy też „Mix a box of mixed biscuits with a boxed biscuit mixer”?
A jednak naszym Uczniom udało się to, recytując wskazane frazy w granicach 7 sekund!
Ostatecznie o wygranej zadecydowała doskonała wymowa uczestników, a na podium stanęli:
Emilia Arndt (kl. 4) – miejsce 1
Maja Nowok (kl. 4) – miejsce 2
Nikolas Kurdziej (kl. 6) – miejsce 3

Serdecznie gratulujemy wszystkim Uczestnikom wspaniałych umiejętności!
Nauczyciele Języków Obcych