Piesza wyprawa na Klimont – klasa 1 d

W piątek 16 czerwca klasa 1 d bawiąc się w podchody wybrała się na najwyższą górę w Lędzinach. Już od placu przed szkołą strzałki zachęcały uczniów do jak najszybszego odszukania kolejnych znaków i kolejnych listów. Uczniowie po odnalezieniu listów wykonywali zawarte w nich zadania. Zadania z listów odnosiły się do obserwowanych obiektów i okazów przyrodniczych. Zachęcały do utrwalania w zabawowy sposób nazw zbóż czy roślin obserwowanych po drodze. Nawet nie zorientowaliśmy się kiedy już byliśmy na Klimoncie. Nikt nie marudził i nie okazywał zmęczenia. Na mecie naszej wyprawy czekała nas słodka nagroda oraz wspaniałe widoki. Po krótkim spacerze i rysunkowym plenerze wrócilismy do szkoły. Wyprawa uczniom bardzo się spodobała. Może nastepnym razem zdobędziemy kolejne wzgórza Lędzin?